Індій: отримання, властивості і використання. Купити індій в Україні за конкурентною ціною, тел: +38 (056) 370-46-04
поки ви на сайті, нас відвідали
ще 63 людина
якісний метал. надійне партнерство
перезвонимо за 30 сек.
передзвонити
каталог
 • Нікелеві сплави
 • Нержавійка, титан
 • Рідкісні і тугоплавкі
 • Кольорові метали
 • Легована сталь
 • Сітки та з'єднання
Індій

Індій (хим. символ In) є 49-м елементом періодичної таблиці. Його назва походить від спектроскопічної лінії індію (колір індиго). Являє собою сріблясто-білий метал, схожий на цинк. Відрізняється легкоплавкістю, значною м'якістю, ковкістю. За своїми хімічними якостями дуже близький до галію або алюмінію,

Історія

Німецькі хіміки Ріхтер і Райх в 1863 р. при спектральному аналізі цинкової обманки змогли виявити в спектрі дуже яскраву лінію кольору індиго. Хіміки шукали галій, який дає лінії зеленого свічення, а замість нього відкрили зовсім невідомий новий елемент. Виділений в чистому вигляді, він виявився дуже м'яким, практично раз на 20 м'якше золота і набагато м'якше свинцю. Невеликий злиток нововідкритого металу трохи більше олівця був оцінений по 700 дол. за 1гр. На сьогоднішній день ціна за 1кг In становить близько 700 доларів. Споживання його у світі неухильно зростає і до 2006 р. воно досягло 860 т.

Мінералогія

Індій зустрічається у вигляді низькопроцентних рудних домішок. Високожелезістий сфалерит містить його до десятих часток відсотка, станин і халькопірит - на порядок менше, а пірротін, касситерите - тисячні частки відсотка. У вольфраму, Арсенопірит, піриті концентрація індію становить кілька грам на тонну. Загальний вміст цього елемента в літосфері Землі - близько 0,25 г / т.

Отримання

У хімії даремних відходів не існує. Доказом служить технологія добування індію з виробничих відходів. Його отримують з проміжних відходів цинку, міді, свинцю, олова, де він міститься (до 0,1%). Його відділення від кадмію, міді, цинку, сурми - досить складне заняття, але воно того варто: адже індій дуже затребуваний. Не першої стадії здійснюється його чорнове відділення від цинку, кадмію, міді. Сировина обробляється сірчаної кислотою, розчинювальною метали. Шляхом гідролітичного осадження виділяється концентрат, що досягається зміною кислотності розчину. Осідає кадмиевая гідроокис при pH близько 8, гідроокису міді та цинку - при 6. Для «висаджування» гідроокису індію, потрібно показник pH розчину довести до 4. «Чорновий індій» витягують цементацією з концентрату алюмінії і цинку, а «чистової індій» отримують шляхом рафінування із застосуванням зонної плавки.

Клас чистоти

Згідно міждержавного стандарту ГОСТ 10297-94, що регламентує якість виготовленого індію в прутках, пірамідках і злитках, цей метал має п'ять класів чистоти - все залежить від його процентного вмісту. Марка Ін0000 у своєму складі містить 99,9999% хімічно чистого індію. Частка його в Ін000 становить 99,9995%, у марці Ін00 - 99,999%. Марка Ін0 володіє хімічною чистотою 99,998%, Ін2 - 99,97%.

Фізичні властивості

Щільність індію при 20 ° C дорівнює 7,362 г / см ³. Він розчиняється майже у всіх кислотах, але швидше за все в неорганічних (дуже легко в азотній і хлорного). Стійкий до розчинів лугів, проте вступає в реакцію з хлором і бромом, а при нагріванні - з сіркою парами фосфору, йодом. Критичною температурою надпровідності є t ° 3,405 ° К. На відміну від магнію, який запалюється при t ° 623 ° C, індій здатний витримувати нагрівання до 800 ° C, але після - спалахує полум'ям фіолетово-синього кольору з утворенням оксиду.

Використання

Акцепторная присадка до германію або кремнію для виробництва мікроелектронних схем. Легкоплавкі припої: за рахунок виняткової адгезії індію з багатьма матеріалами можна, наприклад, паяти метал зі склом. Покриття індієм автомобільних фар або дзеркал, підвищує їх відбивну здатність до рівня срібних, при цьому їх стійкість до атмосферних впливів - набагато вище. Індій входить до складу «блакитного золота». Він застосуємо для виробництва рідкокристалічних моніторів, для фотоелементів, градуювання термопар і в якості люмінофора. Покриття індієм алюмінієвих спідниць дизельних поршнів знижує їх знос. Арсенід індію - високоефективний високотемпературний термоелектриків. Ізотопи 111In, 113In застосовуються в радіоізотопної діагностики. Ізотоп 115In використовуються в цілях детектування з порогової енергією 120 кеВ нейтрино.

Світове споживання цього металу в XXI столітті стрімко збільшується і до 2009 р. змогло досягти 900 т. Це незамінний матеріал для техніки високого вакууму - для ущільнювальних покриттів, прокладок; при герметизації прискорювачів елементарних частинок, космічних кораблів. Для створення акумуляторів високої енергоємності служить система електрохімічних елементів індій-оксид ртуті. Сплав індію з сріблом має стійкість до впливу сірководню, а також служить у створенні відображають високоякісних покриттів. Сплави індію, галію, олова, цинку можуть плавитися при кімнатній температурі, таким чином служити жідкометалліческім теплоносіями. Індій допомагає керувати ядерною реакцією за рахунок поглинання теплових нейтронів. З оксиду InO виготовляють скло, яке поглинає теплові нейтрони. Найбільш популярним складом такого скла є 12% InO, 33% оксиду бору, і 55% оксид кадмію. Ортофосфат індію полягає в складі зубних цементів.

Поставка

Поставляється в транспортних засобах критого типу. За допомогою залізничного транспорту перевозяться дрібні партії. Марки Ін00, Ін00 поставляються у вигляді пірамід або злитків, масою 0,05 - 1 кг. Інші марки - не більше 3 кілограм. Поверхня зразків може мати нерівності і усадочні раковини. Кожен із злитків маркується. Злитки марок Ін000, Ін0000 упаковується окремо кожен в поліетиленову плівку, а марки Ін00, Ін0 можуть складатися попарно.

Купити за вигідною ціною

На складі ТОВ «Авек Глобал» - найширший асортимент рідкісних і легкоплавких металів за оптимальними цінами. Наші фахівці готові відповісти на будь-які питання і допомогти при виборі необхідних матеріалів, за першою вимогою нададуть всю необхідну інформацію про продукцію, вартість і терміни доставки. Ціни залежать від обсягу поставки та додаткових умов. При оптових замовленнях надаються знижки. Купуючи продукцію компанії «Авек Глобал», Ви знайдете гідного партнера.
продукція для продажу
 • Припій ПОС 61
  Продаємо припой ПОС 61 зі складів компанії "Авек Глобал". Купити за тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Припій ПСР
  Купити припой ПСР за ціною виробника в компанії Авек Глобал, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Нікель 201
  Продаємо Нікель 201 в Україні за найкращою ціною в регіоні - ТОВ Авек Глобал
 • Нікель
  Продаємо нікель: лист, стрічка, дріт, круг за ціною виробника, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Листи нержавіючої сталі для покрівлі
  Листи нержавіючої сталі для покрівлі зі складів в Україні - ТОВ Авек Глобал
 • Стрічка латунна
  Латунна стрічка - все маркування, ТУ та ДСТУ на складі ТОВ Авек Глобал, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Матові нержавіючі листи
  Матові нержавіючі листи: купити в Україні за розумною ціною - ТОВ Авек Глобал
 • Титановий коло
  Купити титановий коло в Україні за найкращою ціною - ТОВ Авек Глобал, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Труба молібденова
  Молібденова труба будь-яких длинн і діаметрів на складі компанії Авек Глобал, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • INCONEL 706
  Купити жароміцний хромонікелевий сплав INCONEL 706 в Україні - ТОВ Авек Глобал
 • Фольга нержавіюча
  Фольга нержавіюча в асортименті, зі складів по всій Україні - ТОВ Авек Глобал
 • Індій, лист, стрічка
  Продаємо індій, лист, стрічку зі складу в Україні, компанія Авек Глобал, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • НП-2 труба
  Купити НП-2 трубу з доставкою по Україні - в компанії Авек Глобал, Дніпропетровськ
 • ER 307
  Постійна наявність і продаж зварювального дроту ER 307 зі складів компанії ТОВ "Авек Глобал" по всій території України.
 • Метали в прокаті
  Пропонуємо рідкі метали і прокат з доставкою по Україні, тел: ++38 (056) 370-46-04 - компанія Авек Глобал
 • Сплав 10Х14Г14Н4Т
  Купити сплав 10Х14Г14Н4Т в асортименті - компанія Авек Глобал