Танталовая труба; хімічні та фізичні властивості, характеристика і застосування на avglob.org
поки ви на сайті, нас відвідали
ще 97 людина
якісний метал. надійне партнерство
перезвонимо за 30 сек.
передзвонити
каталог
 • Нікелеві сплави
 • Нержавійка, титан
 • Рідкісні і тугоплавкі
 • Кольорові метали
 • Легована сталь
 • Сітки та з'єднання
Тантал - сам метал і труба
Тантал - сам метал і труба

Характеристика танталу

Тантал є металом сіро-сталевого кольору з синюватим відливом з поверхневими оксидами, елементом під номером 73 періодичної таблиці хім.елементов, позначається Ta. Хімік зі Швеції А. Г. Екеберг в 1802 р. з двох мінералів, які були знайдені в Фінляндії і Швеції, виділив новий метал, після чого виявилося, що в його складі міститься 2 різних елемента. Тільки по закінченню 40 років хімік Розі зміг з'ясувати, що мінерал колумбіт у своєму складі містить ніобій і тантал. Через складнощі отримання танталу в чистому вигляді йому дали назву на честь давньогрецького героя Тантала.

Найбільш багатими танталом родовищами є Франція, Єгипет, Австралія, Таїланд і Китай. Стабільний тантал 181 має незначну домішка в рудах (1:1000) радіоактивного танталу 180 з періодом напіврозпаду в тисячі мільярдів років.

Хімічні та фізичні властивості танталу

Тантал є металом сіро-сталевого кольору з синюватим відливом. При звичайних температурах тантал стійкий на повітрі. Його окислення починається, при температурі 200-300 ° С. Головною особливістю танталу є його здатність поглинати гази водню, кисню, азоту, чиї незначні домішки впливають на механічні та електричні характеристики. При більш низькій температурі водень поглинається дуже повільно, при температурі 500 ° С спостерігається максимальна швидкість поглинання, при цьому починає відбуватися не тільки адсорбція, а і формуватися гідриди.

Газ при поглинанні передає металу хрупкоcть, проте в процесі нагрівання понад температури 600 ° С у вакуумі майже весь H2 починає виділятися і відбувається відновлення колишніх механічних характеристик. Тантал при температурі 600 ° С поглинає азот, при вищій температурі починає формуватися нітрит, який має температуру плавлення 3087 ° С. Оскільки тантал практично не стійкий до лугів, то він роз'їдається гарячими розчинами їдких лугів і в соді. У розплавлених лугах він починає утворювати солі танталовой кислоти.

Використання танталу

Тантал вперше був застосований у виробництві ниток напруження електроламп в 1900-1903 рр.., Пізніше він був замінений вольфрамом. Застосування цього металу в XXI столітті, прямо пов'язане з розвитком радіотехнічної радіолокаційної та рентгенівської техніки. Унікальність танталу до поглинання газів сприяє підтримці глибокого вакууму в електровакуумної техніці.

Емісійна висока здатність, а також здатність до газової адсорбції і тугоплавкість танталу визначають його застосуванням у виробництві деталей для електровакуумних приладів. Танталові покриття мають привабливий вигляд, як з нікелю та хрому і не тільки зовнішній. Розроблено спосіб нанесення танталу на такі великі вироби, як труби, листи, тиглі, ракетні сопла і т.д. Цікавий такий факт - міцність танталового покриття по Брінелем составляет180-200 кг/мм2, а міцність технічного танталу у вигляді листів, відпалених прутків дорівнює всього лише 50-80 кг/кмм2. карбід танталу в суміші з вольфрамом є матеріалом, які не мають альтернативи для буріння найміцніших порід ударно-поворотним способом, а також для металообробки інструментальних сталей.

Тантал використовується у виготовленні боєприпасів в якості металевої сорочки для кумулятивних бронебійних снарядів. У авіакосмічної техніки самим затребуваним і незамінним став беріллідов танталу, оскільки він стійкий до окислення і дуже твердий. Домішка пятиокиси танталу зі склом використовується в експериментальній фізиці і ядерній енергетиці для варіння скла, яке затримує гамма-промені. Його також застосовують в електротехніці у виробництві високоємкий конденсаторів і випрямлячів струму. У даних конденсаторах використовують танталові таблетки, отримані шляхом порошкової металургії, спечені і спресовані під високими температурами. Активна поверхня пористої танталовой таблетки зростає в сто разів, що дає можливість отримати при високій ємності невеликі габарити конденсатора. Танталові конденсатори застосовуються також у військових радіостанціях, оскільки можуть експлуатуватися в дуже екстремальних умовах при температурі -80 +200 ° С. До танталу в останні роки почав проявлятися інтерес і ювелірів, оскільки він здатний утворювати міцну плівку оксиду різних кольорів на поверхні.

Ціна. Купити

Величезний асортимент рідкісних і тугоплавких металів на складі ТОВ "Авек Глобал" може задовольнити будь-якого замовника. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень самі найкоротші. На будь-які виникаючі питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на надану підприємством гнучку систему знижок.продукція для продажу
 • Для зневоднення вугільних шламів
  Спеціальна сітка, застосовувана для зневоднювання вугільних шламів
 • Сплав 33НК
  Купити сплав 33НК в Україні: Київ, Дніпропетровськ, Вінниця. Великий вибір, доставка - ТОВ «Авек Глобал»
 • Сплав 12Х18Н9Т
  Сплав 12Х18Н9Т його склад, застосування, покупка в Україні - компанія Авек Глобал.
 • ХН78Т коло
  Купити ХН78Т коло в Україні за ціною виробника: ТОВ Авек Глобал
 • Водопровідні труби
  Купити водопровідні мідні труби в Україні за оптимальною ціною в компанії Авек Глобал, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • 10Х11Н20Т2Р Труба, коло
  Купити сталь 10Х11Н20Т2Р Трубу, коло і інший жароміцний металопрокат в Україні - у ТОВ Авек Глобал
 • ОТ-4 ОТ4-0 ОТ4-1 сплав труба
  Титановий сплав ОТ-4, ОТ4-0, ОТ4-1, труба і інший металопрокат зі складу компанії "Авек Глобал"
 • Магній
  Магній: застосування, фізичні та хімічні властивості, продаж в Україні, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • ХН32Т сплав
  Реалізуємо сплав ХН32Т з доставкою по Україні - ТОВ Авек Глобал.
 • Стрічка бронзова
  Бронзова стрічка: маркування, виробництво, продаж у Києві, тел: ++38 (056) 370-46-04 - ТОВ "Авек Глобал"
 • waspalloy
  Сплав waspalloy: коло, зварні та безшовні труби, дріт, плита, лист, фітинги, фланці і поковки - компанія Авек Глобал
 • Сплав 03Х18Н16М3-ВД
  Сплав 03Х18Н16М3-ВД - хімічний склад, особливості - купити в Україні в ТОВ Авек Глобал.
 • Сплав 01Х25ТБЮ-ВІ
  Купити 01Х25ТБЮ-ВІ в Україні. Ціни на нержавіючий сплав на сайті avglob.org
 • Швидкорізальна
  Швидкорізальна інструментальна сталь зі складу в Україні, тел: ++38 (056) 370-46-04, ТОВ Авек Глобал
 • ВТ6, ВТ6С, ВТ6Ч лист, плита, фольга
  ВТ6, ВТ6С, ВТ6Ч лист, плита, фольга - купити в Україні на складі компанії Авек Глобал
 • Карбід - вольфрамові електроди
  Карбід - вольфрамові електроди за вигідною ціною в Україні - ТОВ Авек Глобал, тел: ++38 (056) 370-46-04