Індій: отримання, властивості і використання. Купити індій в Україні за конкурентною ціною, тел: +38 (056) 370-46-04
поки ви на сайті, нас відвідали
ще 119 людина
якісний метал. надійне партнерство
перезвонимо за 30 сек.
передзвонити
каталог
 • Нікелеві сплави
 • Нержавійка, титан
 • Рідкісні і тугоплавкі
 • Кольорові метали
 • Легована сталь
 • Сітки та з'єднання
Індій

Індій (хим. символ In) є 49-м елементом періодичної таблиці. Його назва походить від спектроскопічної лінії індію (колір індиго). Являє собою сріблясто-білий метал, схожий на цинк. Відрізняється легкоплавкістю, значною м'якістю, ковкістю. За своїми хімічними якостями дуже близький до галію або алюмінію,

Історія

Німецькі хіміки Ріхтер і Райх в 1863 р. при спектральному аналізі цинкової обманки змогли виявити в спектрі дуже яскраву лінію кольору індиго. Хіміки шукали галій, який дає лінії зеленого свічення, а замість нього відкрили зовсім невідомий новий елемент. Виділений в чистому вигляді, він виявився дуже м'яким, практично раз на 20 м'якше золота і набагато м'якше свинцю. Невеликий злиток нововідкритого металу трохи більше олівця був оцінений по 700 дол. за 1гр. На сьогоднішній день ціна за 1кг In становить близько 700 доларів. Споживання його у світі неухильно зростає і до 2006 р. воно досягло 860 т.

Мінералогія

Індій зустрічається у вигляді низькопроцентних рудних домішок. Високожелезістий сфалерит містить його до десятих часток відсотка, станин і халькопірит - на порядок менше, а пірротін, касситерите - тисячні частки відсотка. У вольфраму, Арсенопірит, піриті концентрація індію становить кілька грам на тонну. Загальний вміст цього елемента в літосфері Землі - близько 0,25 г / т.

Отримання

У хімії даремних відходів не існує. Доказом служить технологія добування індію з виробничих відходів. Його отримують з проміжних відходів цинку, міді, свинцю, олова, де він міститься (до 0,1%). Його відділення від кадмію, міді, цинку, сурми - досить складне заняття, але воно того варто: адже індій дуже затребуваний. Не першої стадії здійснюється його чорнове відділення від цинку, кадмію, міді. Сировина обробляється сірчаної кислотою, розчинювальною метали. Шляхом гідролітичного осадження виділяється концентрат, що досягається зміною кислотності розчину. Осідає кадмиевая гідроокис при pH близько 8, гідроокису міді та цинку - при 6. Для «висаджування» гідроокису індію, потрібно показник pH розчину довести до 4. «Чорновий індій» витягують цементацією з концентрату алюмінії і цинку, а «чистової індій» отримують шляхом рафінування із застосуванням зонної плавки.

Клас чистоти

Згідно міждержавного стандарту ГОСТ 10297-94, що регламентує якість виготовленого індію в прутках, пірамідках і злитках, цей метал має п'ять класів чистоти - все залежить від його процентного вмісту. Марка Ін0000 у своєму складі містить 99,9999% хімічно чистого індію. Частка його в Ін000 становить 99,9995%, у марці Ін00 - 99,999%. Марка Ін0 володіє хімічною чистотою 99,998%, Ін2 - 99,97%.

Фізичні властивості

Щільність індію при 20 ° C дорівнює 7,362 г / см ³. Він розчиняється майже у всіх кислотах, але швидше за все в неорганічних (дуже легко в азотній і хлорного). Стійкий до розчинів лугів, проте вступає в реакцію з хлором і бромом, а при нагріванні - з сіркою парами фосфору, йодом. Критичною температурою надпровідності є t ° 3,405 ° К. На відміну від магнію, який запалюється при t ° 623 ° C, індій здатний витримувати нагрівання до 800 ° C, але після - спалахує полум'ям фіолетово-синього кольору з утворенням оксиду.

Використання

Акцепторная присадка до германію або кремнію для виробництва мікроелектронних схем. Легкоплавкі припої: за рахунок виняткової адгезії індію з багатьма матеріалами можна, наприклад, паяти метал зі склом. Покриття індієм автомобільних фар або дзеркал, підвищує їх відбивну здатність до рівня срібних, при цьому їх стійкість до атмосферних впливів - набагато вище. Індій входить до складу «блакитного золота». Він застосуємо для виробництва рідкокристалічних моніторів, для фотоелементів, градуювання термопар і в якості люмінофора. Покриття індієм алюмінієвих спідниць дизельних поршнів знижує їх знос. Арсенід індію - високоефективний високотемпературний термоелектриків. Ізотопи 111In, 113In застосовуються в радіоізотопної діагностики. Ізотоп 115In використовуються в цілях детектування з порогової енергією 120 кеВ нейтрино.

Світове споживання цього металу в XXI столітті стрімко збільшується і до 2009 р. змогло досягти 900 т. Це незамінний матеріал для техніки високого вакууму - для ущільнювальних покриттів, прокладок; при герметизації прискорювачів елементарних частинок, космічних кораблів. Для створення акумуляторів високої енергоємності служить система електрохімічних елементів індій-оксид ртуті. Сплав індію з сріблом має стійкість до впливу сірководню, а також служить у створенні відображають високоякісних покриттів. Сплави індію, галію, олова, цинку можуть плавитися при кімнатній температурі, таким чином служити жідкометалліческім теплоносіями. Індій допомагає керувати ядерною реакцією за рахунок поглинання теплових нейтронів. З оксиду InO виготовляють скло, яке поглинає теплові нейтрони. Найбільш популярним складом такого скла є 12% InO, 33% оксиду бору, і 55% оксид кадмію. Ортофосфат індію полягає в складі зубних цементів.

Поставка

Поставляється в транспортних засобах критого типу. За допомогою залізничного транспорту перевозяться дрібні партії. Марки Ін00, Ін00 поставляються у вигляді пірамід або злитків, масою 0,05 - 1 кг. Інші марки - не більше 3 кілограм. Поверхня зразків може мати нерівності і усадочні раковини. Кожен із злитків маркується. Злитки марок Ін000, Ін0000 упаковується окремо кожен в поліетиленову плівку, а марки Ін00, Ін0 можуть складатися попарно.

Купити за вигідною ціною

На складі ТОВ «Авек Глобал» - найширший асортимент рідкісних і легкоплавких металів за оптимальними цінами. Наші фахівці готові відповісти на будь-які питання і допомогти при виборі необхідних матеріалів, за першою вимогою нададуть всю необхідну інформацію про продукцію, вартість і терміни доставки. Ціни залежать від обсягу поставки та додаткових умов. При оптових замовленнях надаються знижки. Купуючи продукцію компанії «Авек Глобал», Ви знайдете гідного партнера.
продукція для продажу
 • Танталовая дріт, танталовий коло
  Купити танталові дріт, танталовий коло в Україні, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Сплав РОЗЕ
  Сплав РОЗЕ: характеристика, застосування, виробництво. Краща ціна на avglob.org
 • Сплав 80НМ
  Купити сплав 80НМ. Труба, лист, круг, дріт, стрічка, поковка в Україні.
 • Сплав 42н, 42н-ві.
  Купити сплав 42н в Україні: Київ, Дніпропетровськ, Вінниця. Великий вибір, доставка - ТОВ «Авек Глобал»
 • Нержавіюча плита
  Нержавіюча плита від компанії "Авек Глобал" Україна; Металопрокат за найкращою ціною зі складу.
 • Легована
  Легована інструментальна сталь: виробництво, характеристика, продаж в Україні, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Алюмінієва стрічка 13726-97
  Купити алюмінієву стрічку 13726-97 зі складу в Україні - ТОВ «Авек Глобал», тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Сплав 03Н15К10М5Ф5-ВД
  Купити сплав 03Н15К10М5Ф5-ВД за найкращою ціною в Україні - компанія "Авек Глобал"
 • Труба латунна
  Латунна труба: застосування, класифікація, виробництво, продаж за прийнятними цінами, тел: ++38 (056) 370-46-04 - ТОВ Авек Глобал
 • Плита бронзова
  Бронзова плита: застосування, виробництво, продаж зі складу, тел: ++38 (056) 370-46-04, компанія "Авек Глобал"
 • Фасадна
  Фасадна будівельна сітка
 • Сплав 08Х21Н6М2Т
  Пропонуємо сплав 08Х21Н6М2Т за найкращою ціною в регіоні - ТОВ Авек Глобал
 • Олов'яний припій
  Олов'яний припій за ціною виробника зі складу компанії Авек Глобал, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Сплав 015Х14Н19С6Б
  Сплав 015Х14Н19С6Б: продаж за готівковий і безготівковий розрахунок - ТОВ Авек Глобал
 • ХН78Т сплав
  Купити ХН78Т сплав з доставкою по Україні - в компанії Авек Глобал
 • AISI 410
  Купити сплав AISI 410 в Україні: Київ, Дніпропетровськ, Вінниця. Великий вибір, доставка - ТОВ «Авек Глобал».