Гафній, його властивості, застосування і продаж в Україні від компанії Авек Глобал
поки ви на сайті, нас відвідали
ще 112 людина
якісний метал. надійне партнерство
перезвонимо за 30 сек.
передзвонити
каталог
 • Нікелеві сплави
 • Нержавійка, титан
 • Рідкісні і тугоплавкі
 • Кольорові метали
 • Легована сталь
 • Сітки та з'єднання
Гафній

Нільс Бор спочатку ХХ століття зміг розрахувати, що останнім рідкоземельним металом повинен бути хім. елемент під 72-м номером, аналог цирконію. Д. де Хевеши і Д. Багаття в 1923 році змогли виявити новий елемент з властивостями, передбаченими Бором в гренландських і норвезьких цирконієм. Його назвали від латинського застарілого назви міста Копенгаген - Hafnia .. Світовий видобуток гафнію становить 70 т на рік, що пропорційно обсягу видобутку цирконію. Найбагатшими покладами гафнію володіють ПАР і Австралія. Вартість 99% чистоти гафнію становить близько 780 доларів за 1кг.

Фізичні властивості

Гафній (Hf) є важким тугоплавким сріблясто-білим металом. Володіє щільно упакованої гексагональної структурою кристалічної решітки з питомою вагою 13,31 г / см ³. Валентність +4, температура кипіння = 5400 ° С, t ° плавлення = 2150 ° С. Перетин захоплення теплових нейтронів - близько 100 барн, що на три порядки більше, ніж цирконію - 0,2 барн, у зв'язку з чим, цирконій, використовуваний в ядерних реакторах не повинен містити гафній. Природний ізотоп 174 Hf має слабку α-активністю з періодом напіврозпаду 2 × 15 жовтня років.

Використання

У ядерній енергетиці. Здатність захоплення нейтронів обумовлює його використання у вигляді Спецкераміка, скла, регулювальних стрижнів ТВЕЛів (борид, оксид, оксокарбід, гафнат літію, карбід, гафнат диспрозия). Сплав W-Hf-Ta є найкращим для подачі палива в атомних газофазних двигунах.

В оптиці. Завдяки своїй жаростійкості і високого ступеня заломлення HfF 4 і HfO 2 застосовують у виготовленні багатошарових і астрономічних рентгенівських дзеркал, ниток для волоконної оптики, приладів нічного бачення.

У радіоелектроніки. Низька робота виходу електронів дозволяє виробляти з гафнію катоди потужних електронних гармат, радіоламп і термоемісійні ефективні електрогенератори дозволяє малий вихід роботи електронів (3,53 еВ).

У електротехніці. Разом з жаростійкістю низька робота виходу електрона дає можливість застосовувати Hf у виготовленні електродів, призначених для зварювання в аргоні, особливо для зварювання в атмосфері CO 2 низьковуглецевої сталі, де електроди такого типу виявилися практично в чотири рази більш стійкі, ніж вольфрамові. Необхідно також відзначити високий економічний ефект використання сплаву Ta-Hf для електродів повітряно-плазмового і киснево-полум'яної різання металів. Сплав містить: 77% Hf, 20% Ta, 2% W, 0,5% Ag, 0,1% Cs, 0,4% Cr - і в порівнянні з чистим гафнієм має дев'ятиразовий ресурс роботи.

Сплави

Додавання 1% Hf до алюмінію дає надміцний сплав з розміром зерен 40-50 нм. Він має високу межу міцності при зсуві, крученні, розтягу, а також поліпшену вібростійкість. Легування за допомогою Hf помітно упрочняет різні кобальтові сплави, затребувані в нафтопереробній галузі та промислової хімії. Борид і карбід гафнію з температурою плавлення 3250 ° C використовуються в якості надзвичайно зносостійкого покриття, а також у складі надтвердих сплавів.

Одним з найбільш тугоплавких матеріалів є HfC з температурою плавлення 3890 ° C. Даний сплав незамінний в конструкціях атомних газофазних котлів, а також у виробництві ракетних сопел. Сплав нікелю + HfB 2 застосовується як виключно зносостійке композитне покриття. Сплав 80% ТаС і 20% HfC вважається найбільш жаростійким сплавом з t ° плавлення 4216 ° C.

У машинобудуванні. Сплави титану, леговані гафнію, використовуються у виготовленні деталей для суднових двигунів. Легування нікелю гафнієм підвищує корозійну стійкість і міцність, а також упрочняет зварений шов і покращує зварюваність. Додавання Hf до танталу різко збільшує стійкість на повітрі до окислення за рахунок утворення захисної плівки складних оксидів на поверхні, дуже стійкою до теплових ударів. Завдяки цьому були створені незамінні на сьогоднішній день сплави для ракетної галузі (газові сопла, керма, які містять до 20% Hf).

Інші сфери застосування

Сплави з рідкоземельними елементами, такими як тербій, самарій - застосовують для постійних надпотужних магнітів. Діелектрики з підвищеною діелектричною проникністю на основі HfO 2 приходять в мікроелектроніці на зміну хрестоматійного оксиду кремнію, дозволяючи досягти значно більшої інформаційної щільності. Як діелектрик з високою діелектричної проникністю відомий також силицид гафнію. Сплави зі скандієм застосовують у мікроелектроніці в цілях отримання резистивних плівок виняткових властивостей.

Хімічний склад, у відсотках.

Марка

Норми вмісту домішок, не вище

Вуглець

Азот

Кисень

Кремній

Цирконій

Залізо

ДФІ-1

0,03

0,015

0,03

0,02

1,0

0,05

Перспективні сфери використання

Hf-178m2 є побічним продуктом ядерної енергетики (в АЕС - поглинювальні відпрацьовані гафнівая стрижні). Даний ізотоп з періодом напіврозпаду 31 р. містить в собі надлишок енергії, вивільнити яку можна за допомогою опромінення ядра. Енергія, яка укладена в одному грамі Hf-178m2 аналогічна 50 кг тротилу, що робить можливим застосування його в цілях «накачування» бойових компактних лазерів і в якості регульованого джерела гамма-променів, наприклад, в дефектоскопії або у вигляді ємного джерела енергії для транспорту .

Купити за вигідною ціною

На складі ТОВ «Авек Глобал» - найширший асортимент рідкісних і тугоплавких металів за оптимальними цінами. Наші фахівці готові відповісти на будь-які питання і допомогти при виборі необхідних матеріалів, за першою вимогою нададуть всю необхідну інформацію про продукцію, вартість і терміни доставки. Ціни залежать від обсягу поставки та додаткових умов. При оптових замовленнях надаються знижки. Купуючи продукцію компанії «Авек Глобал», Ви знайдете гідного партнера.
продукція для продажу
 • Ніхром і фехраль
  Продаємо ніхром і фехраль: лист, дріт, фольга, сплави зі складу компанії "Авек Глобал", тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Індій, лист, стрічка
  Продаємо індій, лист, стрічку зі складу в Україні, компанія Авек Глобал, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Сталь 12X13
  Продаємо Сталь 12X13 по всій території України, доставка - компанія Авек Глобал
 • Сплав 36НХТЮ8М
  Сплав 36НХТЮ8М в Україні зі складу за доступною ціною в великому асортименті
 • Ніобій, дріт, круг
  Ніобій, дріт, круг в наявності на складах в більшості міст України - ТОВ Авек Глобал
 • 79НМ дріт, круг
  79НМ дріт, круг
 • 15Х25Т Лист, стрічка
  Пропонуємо лист 15Х25Т і стрічку за вигідною ціною зі складу в Дніпропетровську і Україні
 • Сплав 47НД
  Купити сплав 47НД. Труба, лист, круг, дріт, стрічка, поковка в Україні
 • Дріт мідний 1 мм
  Дріт мідний 1 мм зі складу в Україні, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • 14.
  Купити сплав 14 в Україні: Київ, Дніпропетровськ, Вінниця. Великий вибір, доступна ціна, доставка - ТОВ «Авек Глобал», тел: ++38 (056) 370-46-04
 • Алюміній
  Алюміній: труба, дріт, круг, лист, стрічка, куточок, швелер. Купити алюмінієвий прокат в Україні, тел: ++38 (056) 370-46-04
 • 06ХН28МДТ труба
  Купити 06ХН28МДТ трубу зі складу в Україні з доставкою - в компанії Авек Глобал.
 • 08Х22Н6Т Сплав, труба
  Купити 08Х22Н6Т Сплав, трубу в асортименті з доставкою по Україні - ТОВ Авек Глобал
 • Сплав A286
  Сплав A286: коло, труби, дріт, плита, лист, фітинги, фланці з доставкою по Україні - компанія Авек Глобал
 • 29НК сплав, труба 29НК
  29НК сплав, труба 29НК з доставкою по регіонах України - компанія Авек Глобал
 • Сталь 08X18Н10
  Сталь 08X18Н10: лист, труба, квадрат, коло. Купити в Україні, тел: ++38 (056) 370-46-04